Rektör Çomaklı Başkanlığında Kudakaf’23 İstişare Toplantısı Düzenlendi

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan KUDAKAF’23 kapsamında gerçekleşen Rektörler Buluşması toplantısına başkanlık yaptı.

Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde 15-16 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleşecek olan Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı (KUDAKAF’23) kapsamında gerçekleşen toplantıya paydaş olan üniversitelerin rektörleri ile kariyer fuarından sorumlu rektör yardımcıları ve kariyer merkez müdürleri katıldı. Çevrim içi olarak bir araya gelinen ve sürece dair durum değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda katılımcılar yapmış oldukları çalışmalar ve fuara yönelik gerçekleştirilen hazırlıklar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda “Yetenek Her Yerde” temasıyla üniversitelerin, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının iş birliği ile gerçekleştirilen Bölgesel Kariyer Fuarları kapsamında, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bulunduğu bölgede gerçekleştirilecek olan fuara yine Atatürk Üniversitesinin ev sahipliği yapacağını belirten Rektör Çomaklı, Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarında önceki yıllarda olduğu gibi çok sayıda firma, kurum, kuruluş ve öğrenciyi bir araya getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Bölgesel kariyer fuarlarının amacının; bilimsel bir tabanda öğrencilerin kendi özelliklerinin farkına varması, kariyerlerine dışarıdan bakma şansı yakalayabilmesi, yeni bir gelecek inşa edebilmeleri için fark oluşturacak kariyer projeleri üretebilmeleri olduğuna dikkat çeken Çomaklı, öğrencilerin iş dünyası ve akademik alandaki rol modeli olan profesyoneller, danışmanlar ve kariyer uzmanları ile etkileşimlerini sağlamak, iş dünyasını tanımak, firmaların staj ve iş olanaklarını onlara sunabilmek ve tecrübelerini paylaşabilecekleri ortamı oluşturabilmek için Atatürk Üniversitesinin tüm imkanlarını seferber edeceklerini söyledi.

Toplantı kapsamında bugüne kadar yapılan hazırlıklar ve hazırlık sürecine yönelik planlamalardan bahseden Rektör Çomaklı, geçtiğimiz yıllarda paydaş üniversiteler ile birlikte etki alanı oldukça geniş bir fuar düzenlediklerini ve bu kapsamda Öğrencilerin En Memnun Olduğu Kariyer Fuarı ödülüne layık görüldüklerini, bunun Atatürk Üniversitesi ailesi ile birlikte paydaş üniversite ve kurumların da emek ve gayretleriyle başarıldığını belirterek yeni yılda da düzenlenecek fuarın aynı başarıyı yakalayacağına inandığını sözlerine ekledi.

Bilgisayar Bilimleri Araştırma Ve Uygulama Merkezi © 2023. Tüm Hakları Saklıdır