Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rektör Çomaklı’ya Bir Haftada İkinci Ödül

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen e-İnsan Tanıtım programı kapsamında düzenlenen ödül töreninde Atatürk Üniversitesi, ‘Öğrencilerin En Memnun Olduğu Kariyer Fuarı’ ödülüne layık görüldü.

Doğu Anadolu Kariyer Fuarı DAKAF 2022’ye ev sahipliği yapan Atatürk Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

Geçtiğimiz hafta Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen 2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreninde YÖK 2022 Yılı Üstün Başarı Ödülüne layık görülen Atatürk Üniversitesine ödülünü yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Rektör Çomaklı, Öğrencilerin En Memnun Olduğu Kariyer Fuarı olan Doğu Anadolu Kariyer Fuarı DAKAF 2022’ye ev sahipliği yapması dolayısıyla yeni bir ödülün daha sahibi oldu.

“Cumhurbaşkanımız Recep  Tayyip Erdoğan’ın Elinden Bir Haftada İkinci Defa Ödül Almak Gurur Verici”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen e-İnsan Tanıtım Lansmanına katılan Prof. Dr. Çomaklı, bir hafta içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden Atatürk Üniversitesi adına ikinci defa ödül almanın gururunu yaşadığını belirterek gerçekleştirilen çalışma ve projelerle bu ödüllerin devam edeceğini ifade etti.

Atatürk Üniversitesinin DAKAF 2020 ve pandemi nedeniyle ara verilen 2021 yılının ardından DAKAF 2022’yi de layıkıyla yerine getirdiğini belirten Rektör Çomaklı, 2023 yılında ise 11 ayrı bölgede yapılacak kariyer fuarlarının Kuzey Anadolu Bölgesinde düzenlenecek etabına yine Atatürk Üniversitesi ev sahipliği yapacağını ve 6 üniversitesinin de paydaş olarak katılacağını söyledi.

Öğrencilerin En Memnun Olduğu Kariyer Fuarı olarak seçilen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı DAKAF 2022’ye ev sahipliği yapmış olması dolayısıyla verilen ödüle layık görülmenin Atatürk Üniversitesi için büyük bir gurur kaynağı olduğunu ve ödülü büyük Atatürk Üniversitesi ailesi adına aldığını belirten Rektör Çomaklı: “Başta bu ödüle bizleri layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay olmak üzere fuara katılarak memnuniyetlerini oylarıyla dile getiren ziyaretçilerimize şükranlarımı sunuyorum. DAKAF 2022’nin başarıyla gerçekleşmesinde ve ödülün üniversitemize kazandırılması hususunda yoğun çaba harcayan üniversitemiz Kariyer Merkezine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ödül töreni, diğer ödüllerin takdimi ve ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Bilgisayar Bilimleri Araştırma Ve Uygulama Merkezi © 2023. Tüm Hakları Saklıdır