TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KARİYER FUARLARINDAN BİRİ OLAN KUDAKAF23’E 50 BİN KİŞİ KATILDI

Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarı (KUDAKAF’23), yaklaşık 50 bin öğrenci ve mezunun katılımıyla tamamlandı. İki gün boyunca gençleri, sektör temsilcileri ile buluşturan KUDAKAF’a ilgi oldukça yoğun oldu.

Geçen yıl düzenlediği kariyer fuarı ile “Öğrencilerin En Memnun Olduğu Kariyer Fuarı” ödülünü alan Atatürk Üniversitesi, bu yıl da düzenlediği fuar ile öğrencilerden tam not aldı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, Atatürk Üniversitesi öncülüğünde ve paydaş üniversitelerin katkılarıyla gerçekleşen fuar, Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde “Yetenek Her Yerde” teması ile kapılarını gençlere açtı. İki gün boyunca kurum ve kuruluşlar stant açarak kendilerini tanıtma, iş ve staj başvuruları alma ve mülakat yapma imkânları elde ederken öğrenci ve mezunlar da firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş ve staj olanakları, kariyer imkânları konularında ilk ağızdan bilgi aldılar. Gençler ayrıca çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, panellere, mülakat simülasyonlarına ve firmaların insan kaynakları temsilcileriyle yapılacak mülakatlara katıldılar.

Erzurum Valisi Mustafa Çitfçi, Stantları Ziyaret Etti

Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarının ana paydaşları arasında yer alan Erzurum Valiliği adına fuar alanını ziyaret eden ve tüm stant yetkilileri ile birebir görüşmeler gerçekleştiren Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi öğrenciler ile de sohbet etti. Fuarın önemine vurgu yaparak KUDAKAF’ın öğrenciler için oldukça değerli bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Çiftçi, kariyer yolculuklarında kendilerine destek olacak kurum ve kuruluşlar ile irtibat kurmalarının bu yolculuda kendilerine önemli bir avantaj sağlayacağını belirtti. Fuara sponsor olan firmaları da tek tek ziyaret eden Vali Çiftçi, Atatürk Üniversitesi ve bölge üniversitelerde önemli bir hareketliliğe vesile olan etkinliğin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Rektör Çomaklı: “KUDAKAF, Yeteneklerin Keşfedilmesine Öncülük Ediyor”

Toplam 90 etkinlik ve oturum programlarının gerçekleştirildiği, 350 sektör temsilcisi ile 70 sponsorun yer aldığı Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarının öğrenci ve mezunlar açısından oldukça etkili geçtiğini belirten Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, 18-19 Aralık 2023 tarihlerinde Atatürk Üniversitesinde düzenlenen fuara, paydaş üniversiteler ile Türkiye’nin önde gelen firmaları ve işverenleri katıldığını belirterek, çok sayıda misafiri bir kez daha Erzurum’da ağırlamış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda ‘Yetenek Her Yerde’ temasıyla ilk defa 2019 yılında organize edilen bölgesel kariyer fuarlarının, ülkemizin geleceğinde önemli rol oynayacak gençlerimize istihdam konusunda büyük fırsatlar ve imkânlar sunduğunu aktaran Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: “İki gün boyunca dolu dolu geçen bir fuarı daha geride bıraktık. Öğrenciler ve mezunlarımız hem sektör temsilcileri ile görüştüler hem de çeşitlik etkinlikler ile eğlendiler. Öğrencilerimiz, stant ziyaretleri ile sektöründe ve bölgesinde söz sahibi firmalar ile ilk ağızdan görüşme ve tanışma fırsatı buldular. Öğrenci ve mezunlarımıza iş anlamında yeni kapılar açılırken, katılımcı kurum ve kuruluşlar, genç yetenekleri keşfetme imkânına sahip oldular. Gençlerin istihdamına, gelişimine ve onların kariyer fırsatlarını yakalamalarına olanak sağlayan Kuzeydoğu Anadolu Kariyer Fuarının, verimli ve efektif geçmesi bölgemiz ve ülkemiz adına bizleri hem sevindirdi hem de gururlandırdı. Diğer ev sahipliği yaptığımız fuarlarımız gibi bu yıl da sorunsuz bir şekilde tamamladığımız ve öğrencilerimizin her birinden memnun edici dönüşler aldığımız için ayrıca sevinçliyiz. Bu düşüncelerle; etkinliğin ilk gününden son gününe kadar emekleri ve gayretleri ile sorunsuz bir fuar geçirilmesine vesile olan tüm görevli arkadaşlarım ile paydaşlarımıza, öğrencilerimize ve sektör temsilcilerimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Bilgisayar Bilimleri Araştırma Ve Uygulama Merkezi © 2023. Tüm Hakları Saklıdır